Apteczka na podróż z dzieckiem.

To chyba pierwsza i najważniejsza rzecz jaką zawsze pakuje na wyjazdy. Uważam, że warto mieć ją zawsze ze sobą, a nie martwić się na miejscu o znalezienie apteki, recepty, dobrego zagranicznego odpowiednika,  o bariery językowe itd.

O ile jestem wyznawcą „ wszystko da się kupić na miejscu”, to w przypadku apteczki mam podejście „Wszystko lepiej mieć ze sobą”.

Czasami jest tak, że na dolegliwości żołądkowe, lub odstraszanie insektów lepsze są miejscowe produkty, ale i tak wolę mieć ze sobą coś na czas zanim dotrę do apteki.

Główną apteczkę pakuję do bagażu rejestrowanego, jeśli go mam. Jeśli nie, to wszystko zabieram ze sobą. Jeśli jednak mam ten rejestrowany to do podręcznego biorę sobie na pokład po 1 sztuce podstawowych  rzeczy: 1  plasterek, 1 czopek przeciwbólowy, jedna ampułka soli fizjologicznej, jedna gaza itd.

 

Co znajduje się w mojej apteczce?

– Paracetamol w czopkach,

– Ibuprofen w syropie,

– Strzykawka z podziałką,

– Viburcol czopki,

– Maść na bolesne ząbkowanie,

– Maść na ukąszenia owadów,

– Tickless na komary i kleszcze,

– Filtr MINERALNY 50 / olejek z pestek malin.

– Sól fizjologiczna 0,9%,

– Nebu dose 3%,

– Gazy jałowe,

– Środek odkażający,

– Plasterki z opatrunkiem,

– Alantan,

– Malutki Sudocrem,

– Witamina D,

– Probiotyk w kropelkach,

– Witamina B i żelazo (my mamy anemię),

– Syrop przeciwkaszlowy,

– Elektrolity,

– Tantum Verde na gardło,

– Syrop, lub krople wykrztuśne,

– Nożyczki do paznokci,

– Aspirator do noska,

– Nebulizator.

 

I teraz kilka uwag:

 • Jeśli nie mam bagażu rejestrowanego, a mam go rzadko to nie biorę nebulizatora, bo zajmuje kupę miejsca. Planuję kupić specjalnie na wyjazdu mały, bezprzewodowy nebulizator, macie do polecenia jakieś konkretne firmy?
 • Probiotyki zmieniam co jakiś czas, kupuje różne firmy i różne szczepy.
 • Z rzeczy w blistrach nie biorę całych opakowań, a po jednym blistrze (np. wit.D)
 • W bagażu podręcznym rezygnuje z syropów, biorę czopki i rzeczy dozwolone. O dziwo zawsze mam ze sobą nożyczki do paznokci, ale mają tępy koniec. Nikt nigdy nie kazał mi ich wyjąć/wyrzucić.

Dajcie znać czy oprócz tego co wymieniłam macie jeszcze jakieś niezbędne dla was rzeczy w apteczkach  swoich dzieci 🙂

19 thoughts on “Apteczka na podróż z dzieckiem.

 1. Przy naszych wyjazdach, apteczka to podstawa. Mamy ją w aucie zawsze pod ręką. Nigdy nie wiadomo co i kiedy się przytrafi.

 2. Oj tak wycieczki z dziećmi to pomimo bagażu z ubrań i zabawek, mega wyzwanie odnośnie lekarstw. My zawsze zabieramy ze sobą leki przeciwbólowe i plastry a resztę kupujemy w razie potrzeby.

 3. My jeździmy tylko po naszym kraju, więc mam trochę łatwiej. W apteczce zawsze zabieram:
  -wodę utlenioną plus octenisept
  -termometr plus ibuprom od gorączki
  -inhalator plus steryd w razie zapalenia krtani, do którego ma skłonność młodszy syn
  Na szczęście jeszcze nic nigdy mi się nie przydało.

 4. Uważam, że apteczka to obowiqzkowa pozycja do spakowania na wyjazd zwłaszcza zagraniczny. My też zawsze pakujemy lekarstwa na wyjazd, ale nasza apteczka jest jednak nieco mniejsza niż Twoja 😉 może dlatego, że jednak mam nieco starsze dzieci.

 5. Bardzo ważny i potrzebny wpis. Ja na wakacje z dzieckiem pakuję „apteczkę” w wielką torbę na aparat fotograficzny 😉

 6. U nas też na każdy wyjazd pakujemy własną apteczkę, a oprócz powtarzających się rzeczy, które Ty zabierasz, my bierzemy jeszcze termometr i furaginę (córka ma nawracające zakażenia układu moczowego).

 7. Apteczka pozdtozna to obowiqzkowa pozycja do spakowania na wyjazd z dzieckiem. My też zawsze pakujemy lekarstwa na wyjazd. Na pewno nie może zabraknąć plastrów, bandażu, leków na alergię.

 8. Apteczka zawsze musi być własna i zabrana w domu. Robiłam tak zawsze i niezależnie czy jechałam z dzieckiem czy bez. Natomiast biorę podstawowe leki, kilka razy na wyjazdach już mi też się zdarzało robić zakupy w aptece, ale na ten pierwszy moment zawsze coś miałam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *